Kluczyki do samochodu, portfel i telefon

Gdzie wziąć kredyt samochodowy? Czym kierować się wybierając kredyt samochodowy?

Kupujesz samochód i zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób uzyskać potrzebne finansowanie? Rozwiązaniem może być kredyt samochodowy, który jest jednym z popularniejszych form finansowania, oferowanych w bankach. Gdzie szukać takich kredytów? Na co zwracać uwagę?

Czym jest kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy zalicza się form finansowania celowego. To oznacza, że uzyskane w ten sposób fundusze można przeznaczyć jedynie na zakup samochodu lub innego pojazdu, na który zezwala bank. Jest to jedna z popularniejszych form kredytowania, szczególnie przy zakupie aut nowych, prosto z salonu, ale w przypadku tych używanych także jest możliwe jego wykorzystanie, choć pod wieloma względami jest to trudniejsze.

Gdzie wziąć kredyt samochodowy?

Jeżeli chodzi o banki, kredyt samochodowy stanowi pewien st|ard w ofercie takich instytucji. Wybór jest niemały, przez co zdecydowanie się na konkretną propozycję też nie będzie łatwe. Należy pamiętać, że każda placówka bankowa może ustalać nieco inne warunki przyznania czy wymagać innych form zabezpieczenia.

Żeby mieć pojęcie o tym, z jakimi konkretnie ofertami kredytów samochodowych mamy do czynienia, najlepiej byłoby je między sobą porównać. Pomóc mogą w tym dostępne w sieci porównywarki, typu 17bankow.com oraz wiele innych. Największą zaletą podobnych stron jest fakt, iż w jednym miejscu zestawiane są ze sobą propozycje kilku czy kilkunastu instytucji, biorąc pod uwagę wiele istotnych kwestii związanych z kosztami.

Jak wziąć kredyt samochodowy?

St|ardowy kredyt samochodowy dostępny w banku, jak zostało wspomniane, jest finansowaniem celowym. To oznacza, że ubiegając się o pieniądze, konieczne będzie przedstawienie wszystkich niezbędnych dokumentów związanych z pojazdem. W przypadku tych nowych z salonu nie ma większego problemu, przy czym najczęściej wykorzystuje się zastaw kredytu. Do czasu spłaty całości zobowiązania, bank staje się wówczas współwłaścicielem pojazdu. Wysokość udzielonej kwoty będzie zależała od zdolności kredytowej, a czas kredytowania od danego samochodu.

Na co zwracać uwagę wybierając kredyt samochodowy?

Tak jak w przypadku innych form kredytowania, bardzo istotną rolę będą odgrywać tutaj koszty, które poniesiemy z tytułu przyjęcia zobowiązania. RRSO, oprocentowanie, prowizja, wysokość miesięcznej raty czy całkowite koszty kredytowania oraz inne opłaty dodatkowe, np. w postaci ubezpieczenia muszą być wzięte pod uwagę. Korzystając z porównywarek kredytowych, bardzo łatwo da się to rozróżnić, ponieważ listy ofert bankowych najczęściej szeregowane są od tych najkorzystniejszych, po te mniej korzystne. Warto przy tej okazji korzystać z kalkulatorów kredytowych, aby bliżej zorientować się także w swoich możliwościach finansowych.

Co zamiast kredytu samochodowego?

Kredyt samochodowy jest kredytem celowym i jest z tego względu bardziej wymagający jeżeli chodzi o formalności. W przypadku innych pojazdów, jak choćby tych używanych jest to bardziej problematyczne. Jednak finansowanie na tego typu cel da się uzyskać także w innych formach, jak po prostu kredyt gotówkowy, pożyczka samochodowa czy też zdecydować się na kredytowanie bezpośrednio u dealera.  • Oprocentowanie jest bardzo ważne. Co do kredytu samochodowego to możemy podzielić go na: kredyt st|ardowy, kredyt z rata balonową oraz kredyt z ratą 50/50

  • Ja brałam w salonie, nie musiałam nic zrobić, oprócz wypełnienia wniosku, resztą zajęli się pracownicy salonu. Wszystko nie tylko poszło gładko, ale także warunki są mega korzystne.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *