otwarty portfel z piniędzmi w środku

Ile czeka się na kredyt gotówkowy, kiedy szybciej otrzymasz kredyt gotówkowy?

Polacy bardzo chętnie korzystają z kredytów i pożyczek bankowych w celu „załatania dziury” w domowym budżecie, by zrealizować plany lub spełnić swoje marzenia. Biorąc kredyt gotówkowy, analizujemy wiele czynników takich jak: oprocentowanie, koszty prowizji, czy dodatkowe ubezpieczenie. Bardzo często ważną kwestią jest także to, ile czeka się na kredyt gotówkowy.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest udostępnieniem przez bank pewnej kwoty pieniędzy kredytobiorcy, który zobowiązuje się do spłacania jej wraz z odsetkami w określonych terminach. Jest on udzielany pod postacią środków pieniężnych, które mogą być wydane fizycznie lub przekazane na rachunek bankowy kredytobiorcy. Zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim jego maksymalna kwota to 255 550 zł. Banki zazwyczaj oferują swoim klientom kwoty rzędu 150 000 – 200 000 zł.

Kto i na co może otrzymać kredyt gotówkowy?

Otrzymanie kredytu gotówkowego w polskich bankach jest niezwykle proste. Zazwyczaj wystarczy ukończyć 18 rok życia i posiadać zdolność kredytową, która obliczana jest na postawie m.in. dochodów, kosztów życia i obecnego zadłużenia. Do zaciągnięcia kredytu gotówkowego nie są wymagane skomplikowane formalności. Wiele banków wychodząc swoim klientom naprzeciw, umożliwia załatwienie sprawy przez Internet – na stronie banku lub w aplikacji mobilnej. Sporo banków oferuje kredyty gotówkowe, także osobom zatrudnionym na podstawie umowy zlecenie bądź o dzieło.

Kredyt gotówkowy w polskim prawie jest jednym z bardziej uniwersalnych kredytów, ponieważ można go wziąć na dowolny cel. Na kredytobiorcy nie ciąży obowiązek poinformowania banku o zamiarze, na jaki wydatkowane będą środki. Jest to kredyt konsumencki. Na rynku usług bankowych istnieje także drug rodzaj kredytu gotówkowego – kredyt konsolidacyjny, który przeznaczany jest na spłatę innych zobowiązań. Dodatkowo dzięki niemu możliwe jest spłacanie kilku zobowiązań w jednej racie, która może być niższa niż suma rat płaconych dotychczasowo.

Ile czeka się na kredyt gotówkowy?

Jak wspomniano wcześniej, kredyt gotówkowy jest zobowiązaniem łatwym i szybkim do zaciągnięcia. Niektóre banki wydają decyzję o przyznaniu kredytu już w 1 minutę, gdy wniosek został złożony w aplikacji mobilnej. Zazwyczaj trwa to jednak od kilku minut do kilku dni roboczych w bardziej skomplikowanych przypadkach. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej konieczne jest podpisanie umowy kredytowej z bankiem. Zazwyczaj decyzja ważna jest przez 30 dni, po upływie tego czasu podpisanie umowy na określonych w niej warunkach staje się niemożliwe. Po podpisaniu umowy w określonym terminie kredytobiorca może dysponować pieniędzmi po upływie 1-2 dni roboczych.

Kiedy szybciej otrzymasz kredyt gotówkowy?

Jeżeli zależy Ci na jak najszybszym czasie przyznania kredytu i możliwości dysponowania pieniędzmi, sprawdź kiedy szybciej otrzymasz kredyt gotówkowy. Jedną z najważniejszych kwestii jest złożenie do banku prawidłowo wypełnionego wniosku wraz z kompletem wymaganych dokumentów, co z pewnością przyspieszy wydanie decyzji kredytowej, a co za tym idzie także podpisanie umowy. Warto także poszukać banku, który oferuje kredyt przyznawany „od ręki”. Najczęściej jednak tzw. kredyty na dowód oferowane są dotychczasowym klientom danego banku. Warto jednak zaznaczyć, ze w tym przypadku prowizja za udzielenie kredytu lub bądź jego oprocentowanie mogą być wyższe od st|ardowych opłat.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *