pozyczka

Jak bezpiecznie brać pożyczki ratalne online?

Pożyczki online to produkt pozabankowy, skierowany do klientów, którzy mają trudności w uzyskaniu kredytów bankowych, głównie ze względu na brak zdolności kredytowej, ale nie tylko. Biorąc pożyczkę ratalną online, możemy liczyć na to, że pieniądze znajdą się bardzo szybko na naszym koncie, do tego bez zbędnych formalności. Należy jednak pamiętać o tym, że taki sposób pozyskiwania funduszy może być niebezpieczny. Jak uniknąć ryzyka, podpowiemy w niniejszym artykule.

Pożyczki ratalne online – najważniejsze informacje

Jakiś czas temu pożyczki ratalne online stanowiły rzadkość, większość firm finansowych oferowała chwilówki, które trzeba było oddać w całości po upływie określonego czasu. Z biegiem lat jednak oferty tego typu zaczęły zyskiwać na popularności. Uzyskane w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, a możliwość spłaty zobowiązania w ratach, czyni tego typu oferty niezwykle atrakcyjnymi.

Firm udzielających tego typu pożyczek jest wiele, dlatego szukając najlepszej oferty, warto wspomóc się dostępnymi w internecie rankingami. Można porównać pożyczki ratalne online w serwisach jak www.blogbank.pl, gdzie umieszczono bardzo praktyczną porównywarkę. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawia, że cały proces jest jeszcze szybszy. Nie bez znaczenia jest również to, że pożyczki ratalne bardzo często pozwalają na zdobycie większej kwoty niż ma to miejsce w przypadku chwilówek oraz innych pożyczek, których spłata nie jest rozłożona w czasie.

Jak bezpiecznie brać pożyczki ratalne online?

Kluczowy jest tutaj mechanizm udzielania pożyczek na raty, który jest niezwykle prosty, zwłaszcza w porównaniu z procedurą, jaką stosują banki przy rozpatrywaniu wniosków kredytowych. Z jednej strony jest to ogromne ułatwienie z punktu widzenia klientów, z drugiej jednak otwiera spore pole do nadużyć ze strony firm udzielających pożyczek. Decydując się na tego typu pożyczkę należy mieć świadomość, że nadzoru nad pożyczkodawcą nie sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego, nie obejmuje go również prawo bankowe. W związku z tym zapisy zawarte w umowie, którą podpisujemy podczas zaciągania pożyczki mogą być inne w przypadku każdej firmy finansowej, a co za tym idzie, należy się z nimi bardzo dokładnie zapoznać.

Firma udzielająca pożyczki nie dokona analizy naszej zdolności kredytowej, jak to ma miejsce w przypadku brania kredytu w banku. Dlatego też sami musimy przeanalizować swoją sytuację finansową i ocenić, jaką sumę będziemy w stanie przeznaczyć na miesięczną spłatę zobowiązania. Gdy już tego dokonamy, należy wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę, o czym napiszemy więcej w ostatniej części artykułu, a następnie przystąpić do wypełnienia wniosku kredytowego. Warto upewnić się przy tym, czy nas komputer jest wolny od wirusów, a także zapoznać z polityką prywatności firmy, z której usług planujemy skorzystać, aby mieć pewność, czy nasze dane nie trafią w niepowołane ręce.

Ważnym krokiem jest także sprawdzenie „czarnej listy” Komisji Nadzoru Finansowego, aby mieć pewność, czy nie widnieje na niej firma, z której usług chcemy skorzystać. Warto również poszukać opinii w internecie, gdyż bardzo często niezadowoleni klienci ostrzegają przed nieuczciwymi firmami innych.

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę pożyczki na raty?

Tak jak już wspominaliśmy, w tym celu warto skorzystać z dostępnych w internecie rankingów pożyczek, dzięki którym w prosty i szybki sposób porównamy ich najważniejsze parametry. Ponadto dobrze jest brać pod uwagę przede wszystkim oferty firm, które posiadają ugruntowaną pozycję na rynku. Porównując poszczególne oferty należy zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania oraz opłaty dodatkowe. W niektórych przypadkach konieczne jest np. zapłacenie prowizji za udzielenie pożyczki i wypłacenie środków, a to nie wszystko. Niektóre firmy stosują również dodatkowe ubezpieczenia czy wysokie opłaty przygotowawcze.

Podsumowując, aby skorzystać z pożyczek na raty online, należy nie tylko przeanalizować dostępne oferty pod kątem i atrakcyjności, ale też bezpieczeństwa. Duże znaczenie ma również nasza prywatna sytuacja finansowa, gdyż zaciągnięcie pożyczki bez pewności, że będziemy w stanie ją spłacić, jest nierozsądne i prowadzi do poważnych problemów finansowych.  • Czytać, czytać i jeszcze raz czytać umowę kredytową. To najlepsza możliwość na uniknięcie kłopotów, podczas brania każdego typu zobowiązania.

  • Moim zdaniem takie pożyczki wcale nie są bezpieczne. Za mało regulacji prawnych działa w tym aspekcie, żeby można było je nazwać bezpiecznymi


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *