Jak liczona jest zdolność kredytowa

Jak liczona jest zdolność kredytowa?

Jeśli zamierzasz wziąć jakichś kredyt w banku, musisz spełnić odpowiednie kryteria. Oprócz ukończenia pełnoletności itp. instytucje bankowe sprawdzają nie tylko dane osobowe, ale także obliczają twoją zdolność kredytową, która jest jednym z podstawowych elementów weryfikacyjnych. Zastanawiasz się, jak liczona jest zdolność kredytowa? W niniejszym artykule pomożemy rozwiać tę wątpliwość, a także podpowiemy, co będzie potrzebne do samodzielnego sprawdzenia zdolności kredytowej.

Co trzeba uwzględnić przy obliczaniu zdolności kredytowej?

Niektórzy ludzie zastanawiają się, w jaki sposób różne banki obliczają zdolność kredytową. Na różnych stronach internetowych można znaleźć kilka istotnych informacji odnoście zdolności kredytowej, jednakże w niektórych przypadkach nie są one tak rozbudowane. Banki, które obliczają zdolność kredytową swojego klienta, uwzględniają nie tylko wysokość comiesięcznego wynagrodzenia, ale także sprawdzają rodzaj zawodu i dane związane z okresem zatrudnienia itp. W przypadku, gdy mamy do czynienia z maksymalną zdolnością kredytową (w przypadku kredytu hipotecznego), banki mogą brać pod uwagę liczbę osób w danym gospodarstwie domowym, historię kredytową, zaległe zobowiązania (jeśli takowe są), a także koszty utrzymania osób trzecich, opłaty za nieruchomość itp. Można zauważyć, że takie czynniki są niebywale ważne jeśli chcemy sukcesywnie wziąć kredyt na jakiejś konkretne zapotrzebowanie. W niektórych przypadkach, gdy chcemy kupić jakichś drogi przedmiot na raty, banki lub parabanki mogą wymagać szczegółowe informacje odnośnie danych osobowych, w tym comiesięczne wydatki itp. Wbrew pozorom może wydawać się skomplikowaną czynnością, jednakże jeśli jesteś osobą, która świetnie radzi sobie z utrzymaniem siebie lub osób trzecich, to wzięcie kredytu ze zdolnością kredytową nie będzie stanowił problem.

Co jest potrzebne do obliczenia zdolności kredytowej?

W niektórych przypadkach, osoby nie mogą dostać kredytu, ponieważ ich zdolność kredytowa jest zbyt niska. W tym celu można samemu spróbować obliczyć swoją wartość kredytową, aby móc sukcesywnie wziąć kredyt na jakiejś zapotrzebowanie. W jaki sposób? Można to zrobić za pomocą zwykłego kalkulatora, który będzie potrzebny przy obliczeniu swojej zdolności kredytowej, jakąś kartkę, oraz długopis. W tym celu należy wpisać konkretny kredyt, o jaki się starasz, wypisać konkretne dane, jakie np. zostały wymienione w powyższej części artykułu i po wyliczeniu powinna wyjść twoja zdolność kredytowa. Można także skorzystać z internetowych kalkulatorów przy obliczeniu, które automatycznie wyliczą twoją zdolność kredytową. W przypadku banków mogą posiadać odpowiednie systemy komputerowe, które w dokładny sposób mogą obliczyć twoją zdolność kredytową.

Jak liczona jest zdolność kredytowa?

Gdy wypisałeś już wszystkie wymagane dane przy obliczeniu swojej zdolności kredytowej, warto teraz przejść na jego liczenie. Warto zaznaczyć, że głównym celem jest suma kredytu, o jaki możesz się starać. Należy pamiętać, że im niższa rata miesięczna, tym możesz uzyskać większą szansę na powodzenie. To samo tyczy się raty spłacanego kredytu w określonym terminie – im dłuższy okres, tym mniejszą ratę możesz otrzymać itp. Wszystkie takie informacje przy obliczaniu zdolności kredytowej mają za zadanie sprawdzić, czy kredytobiorca może otrzymać kredyt.  • Brakuje mi solidnego podkreślenia, że KAŻDY, ale to KAŻDY bank ma inne metody obliczania zdolności kredytowej i te wszystkie kalkulatory nie mogą być traktowane na 100% pewnie

  • Ja to liczyłem na to, że zostanie podany jakiś rzetelny kalkulator zdolności kredytowej, tyle ich jest, jeszcze każdy pokazuje mi inny wynik, sam nie wiem czym się teraz powinienem sugerować :/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *