Banknoty w dłoni

Jak porównywać kredyty gotówkowe?

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Mając odpowiednią zdolność kredytową dosyć łatwo go dostać. Nie wymaga on wielu formalności, wnioskować o niego można online. W jak porównywać kredyty gotówkowe? Na co zwrócić uwagę? Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy – co warto wiedzieć?

Kredyt gotówkowy dostępny jest w kilku rodzajach,  jako kredyt konsumpcyjny, w ROR lub na karcie kredytowej. Największą popularnością cieszy się ten pierwszy i to właśnie jemu przyjrzymy się bliżej. Kredyt gotówkowy przeznaczyć można na dowolny cel. Nie trzeba podawać, na co wydamy pozyskane środki, tak jak ma to miejsce w przypadku kredytów hipotecznych czy samochodowych. Łatwo też go otrzymać. Oczywiście należy mieć pozytywną historię kredytową w BIK. Banki udzielają kredytów gotówkowych osobom, które nie są zadłużone.

Wymaga się przy kredycie gotówkowym minimum formalności. W wielu przypadkach wystarczające jest przedstawienie dowodu osobistego i oświadczenia o dochodach i wydatkach. Decyzja o przyznaniu bądź odmowie kredytu podejmowana jest szybko, szczególnie w przypadku wnioskowania przez Internet.

Jak porównywać oferty kredytów gotówkowych?

Przede wszystkim kredyty gotówkowe porównywać warto. Dzięki temu mamy możliwość wybrania najtańszego kredytu gotówkowego. Przeanalizować trzeba takie parametry jak RRSO, oprocentowanie, prowizja, rodzaj rat, wysokość raty i całkowita kwota do spłaty. Można przeglądać dostępne w Internecie oferty na stronach banków, ale szybciej będzie skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych. W tych przydatnych narzędziach wystarczy wpisać jedynie kwotę kredytu i okres kredytowania, jaki nas interesuje. Po chwili zobaczymy, w których bankach są oferty dopasowane do naszych potrzeb. Będzie można sprawdzić, gdzie jest wyższa prowizja, gdzie jest mniejsza rata czy całościowa kwota do spłaty. To pozwoli nam nie tylko na sprawne sprawdzenie parametrów, ale będziemy mogli szybciej podjąć decyzję, gdzie weźmiemy kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy – czy jest opłacalny?

Kredyt gotówkowy jest jednym z droższych produktów bankowych. Nie ma on bowiem takiego zabezpieczenia jak np. kredyt hipoteczny. Banki podejmują większe ryzyko, decydując się na udzielenie kredytu, szczególnie jeśli dotyczy on większej kwoty. Zazwyczaj więc RRSO kredytów gotówkowych jest całkiem spore, co przekłada się na wyższą całościowo sumę do spłaty. Czasem jednak kredyt gotówkowy jest łatwiej wziąć niż hipoteczny czy samochodowy. W niektórych bankach taki produkt może wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych. Jest to więc łatwiej dostępna alternatywa i z pewnością mniej skomplikowana. Kredyt gotówkowy nie wymaga tylu formalności co inne produkty, w dodatku można przeznaczyć go na dowolny cel. Warto więc dobrze się zastanowić nad kredytem hipotecznym i przeanalizować wnikliwie oferty różnych banków. Koniecznie trzeba też dokładnie przeczytać umowę i to, co jest drobnym druczkiem, zanim ostatecznie ją podpiszemy.  • Jak ja się zastanawiam, jak porównywać kredyty gotówkowe, pierwsze co mi przychodzi do głowy, to porównywarki internetowe. Całkiem wygodne rozwiązanie 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *